Astro Festiwal tuż – tuż

Seanse astronomiczne w mobilnym planetarium, kosmiczna fotobudka, pokaz łazików marsjańskich, pieczenie pierników, eksperymenty z dziedziny nauk ścisłych, strefa animacji – kosmiczne gry i zabawy dla dzieci, zajęcia plastyczne, budowa rakiety z gigantycznych klocków, namiot z plazmą LCD z grą Star Wars, zjeżdżalnia w kształcie promu kosmicznego, Akademia Jedi i nocny koncert zespołu AFROMENTAL.

Te i inne atrakcje już 13 czerwca 2015 r. w Kruszwicy. Zapraszamy na piknik rodzinny dla miłośników astronomii. To już IV edycja kosmicznego festiwalu. Trzy poprzednie odbyły się w Przysieku, Złejwsi Wielkiej oraz w Golubiu-Dobrzyniu.

Impreza jest okazją do spotkania z astronomią w piknikowej atmosferze oraz do tego, by astronomią „zarazić” najmłodszych uczestników, którzy pojawiają się na Festiwalu.

Tym razem miłośnicy kosmosu bawić się będą przy Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy, gdzie prężnie działa jedna z 14 kujawsko-pomorskich astrobaz oraz w kruszwickim amfiteatrze, gdzie w finale Astro Festiwalu zagra  Zespół AFROMENTAL!

Dla Was organizujemy także największą lekcję astronomii w plenerze. Będzie możliwość obserwacji Słońca oraz wieczornego podziwiania nieba przez profesjonalne teleskopy przy wsparciu i opiece koordynatorów Astrobaz.  Usłyszycie też porady dotyczące obserwacji nieba oraz opowieści o meteorytach. W programie wyprawa na Marsa z łazikiem MAGMA oraz wystawa astrofotografii „Nadgoplański Wszechświat

Przed nami także liczne konkursy i atrakcyjne nagrody.
Już teraz zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursach, których zwycięzcy odbiorą nagrody na Astro Festiwalu:

  1. Konkurs fotograficzny „Ciekawe zjawiska na niebie” (regulamin tutaj)
  2. Konkurs plastyczny „Mój Kosmos” (regulamin tutaj)
  3. Konkurs plastyczny „Bliżej gwiazd” (regulamin tutaj)

Podczas imprezy ogłosimy konkursy, w których do wygrania będą m.in. teleskopy, lornetki oraz voucher na przelot do Londynu dla 2 osób! Będą to m.in.:

  1. konkurs na najciekawsze przebranie nawiązujące do kosmosu
  2. krzyżówka astronomiczna
  3. konkursy wiedzy astronomicznej
  4. konkurs rodzinny „Rodzinna rakieta”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach oraz w Astro Festiwalu. Atrakcje i nagrody czekają na Was.

Wyrusz z nami w kosmiczną podróż!

Szczegółowy program już wkrótce.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez:

  • Wydział Projektów Edukacyjnych i Stypendiów, Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  • Gmina Kruszwica
  • Astrobaza Kopernik, Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy